Zabiegi upiększające


Kosmetologia ma za zadanie utrzymać skórę w dobrej kondycji i nadać jej młodego wyglądu. Kosmetologia łączy ze sobą wiele dziedzin, np. dermatologię, alergologię oraz dietetykę i farmakologię. Zabiegi kosmetologiczne wykonywane są w sposób nieinwazyjny i polegają głównie na pielęgnacji, rehabilitacji oraz zastosowaniu odpowiednich kosmetyków.
Kosmetologię podzielić można ze względu na rodzaj wykonywanych usług:

  • pielęgnacyjną polegającą na pielęgnacji skóry przy użyciu indywidualnie dobranych kosmetyków,
  • leczniczą, która wspiera leczenie chorób występujących na skórze oraz wspomaga zbudowanie kondycji skóry po przebytych chorobach,
  • estetyczna działa upiększająco na skórę, równocześnie nie wpływając na jej kondycję.

Zabiegi upiększające mają na celu zwiększenie atrakcyjności skóry przy użyciu nowoczesnych technik masażu, prawidłowo dobranych kosmetyków oraz nowoczesnych urządzeń. Zabiegi te mogą być wykonywane na skórze twarzy, szyi, dekoltu oraz ramion, a także na całym ciele. Wyróżnić można następujące zabiegi kosmetologiczne:

  • mezoterapia – wpływa na polepszenie kondycji skóry i na opóźnienie procesów starzenia się skóry poprzez dostarczenie jej składników odżywczych,
  • abrazja – to inaczej peeling. Zabieg ten polega na usunięciu złuszczonego naskórka i ma na celu usunięcie defektów skóry oraz jej regenerację i ujędrnienie. Do abrazji wykorzystywane są substancje chemiczne, mikrokryształy oraz laser, a także ciekły azot,
  • drenaż limfatyczny – jest to zabieg, który polega na masażu uciskowym mającym na celu pobudzenie do pracy układu limfatycznego oraz krwionośnego.
  • masaż kobido – jest to chiński lifting twarzy wykonywany w sposób nieinwazyjny. Działa on na głębokie warstwy skóry i ma na celu jej wzmocnienie oraz odżywienie za pomocą kosmetyków, jakie używa się podczas zabiegu.

Większość z zabiegów kosmetycznych powinno być wykonywanych przez wykwalifikowanego kosmetologa lub lekarza medycyny estetycznej. Niektóre zabiegi nieinwazyjne takie jak masaż bańką chińska mogą być wykonywane przez osobę bez kwalifikacji lub samodzielnie w domu.

Usuwanie przebarwień: https://izabelacytrowska.pl/zabiegi/usuwanie-tatuazu-poznan/