Kredytowe pułapki


Niewielu ludzi biorących kredyty w obcych walutach zdawało sobie sprawę z tego, że mogą wpaść w kredytową pułapkę i zostać zmuszeni do oddawania znacznie większych pieniędzy podczas spłat aniżeli zakładali i niż im obiecywano. Szczególnie obietnica stabilności działała kusząco na to, aby były to Kredyty frankowe, a nie w rodzimej walucie i do chwili obecnej jest to dla wielu kredytobiorców obciążeniem nierzadko ponad siły.
Rozwiązaniem mogącym nieco ulżyć kredytobiorcy może być wynajęcie specjalisty w zakresie finansów. Dobry prawnik bowiem będzie w stanie wykazać, że wina w głównej mierze leży po stronie banku, zachęcającego do brania takich kredytów fałszywymi niestety obietnicami.
Bo tak to trzeba nazwać, po imieniu. Obietnica stabilności finansowej, a więc gwarant poczucia bezpieczeństwa i podawana na tacy, do publicznej wiadomości przez banki jest tym, na czym kancelaria adwokacka w roszczeniach o ugodę może bazować.
Banki muszą ponieść odpowiedzialność za swą niefrasobliwość i brak odpowiednich zabezpieczeń pod postacią ubezpieczeń takich kredytów, ponieważ to one powinny lepiej się znać na finansach od zwykłych kredytobiorców, którzy w tym wypadku zdali się na banki i im zaufali.
Radca Prawny Poznań