Czy warto przeprowadzić zabieg hydroizolacji na naszym dachu?


Budujesz nowy dom i nie wiesz na jaki dach się zdecydować? Mieszkasz w takim, który posiada dach płaski i być może niedługo czeka Cię jego naprawa? Dzisiaj krótko przedstawimy na czym polega naprawa dachów płaskich oraz co to jest hydroizolacja dachów płaskich.

Rodzaje dachów

Dachy oprócz materiału z jakiego są wykonane mogą różnić się pod względem konstrukcyjnym. Do najpopularniejszych aktualnie dachów należeć będą: dwuspadowe, czterospadowe, płaskie czy pulpitowe. Dachy płaskie, o którym mowa dzisiaj należą do najtańszych w montażu. Kąt nachylenia połaci dachowych w takim przypadku nie może być większy niż 12 stopni.

Naprawa dachów płaskich

Ze względu na to, że dachy płaskie są najprostsze konstrukcyjnie, również ich naprawa należy do najłatwiejszych. Na co trzeba więc zwrócić uwagę? Na początku trzeba określić czy wystarczy naprawa czy potrzebna będzie wymiana całego dachu. Dach płaski przez czynniki atmosferyczne może tracić na szczelności, przez co będzie przeciekał i tracił właściwości termoizolacyjne. Jeśli uszkodzenia są niewielkie można spróbować naprawy na własną rękę. W przypadku rozległych wad zalecamy skorzystać z usług fachowców.

Czy możliwe jest uniknięcie uszkodzeń dachów płaskich?

Usterki w budynkach mogą się zawsze zdarzyć. Jednak możemy starać się im zapobiec. Jednym z zabiegów, który chroni dach przed czynnikami atmosferycznymi bądź uszkodzeniami mechanicznymi jest hydroizolacja dachów płaskich. Ten rodzaj dachu oprócz domów mieszkalnych znajduje szerokie zastosowanie w budowie budynków wielkopowierzchniowych, które są szczególnie narażone na działanie słońca, zaleganie śniegu czy deszczu.

Hydroizolacja dachów płaskich – metody

Dalej najbardziej popularną metodą hydroizolacji jest użycie papy. Jest to materiał dość tani, jednak trzeba zaznaczyć, że sposób ten ma też wiele wad. Z biegiem czasu papa może ulegać pękaniu czy rozwarstwianiu. Lepszą opcją będzie zastosowanie płynnej membrany. Sposób ten pozwala uniknąć nieszczelności dzięki temu, że membrana może być nakładana natryskowo. Jest ona również odporna na korozję czy promieniowanie UV. Posiada więc więcej zalet niż hydroizolacja dachów płaskich przy użyciu papy.

Jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się dachem bez uszkodzeń warto zadbać o to żeby wykonać na nim zabieg hydroizolacji.

Hydroizolacja dachów https://www.polwest.pl/hydroizolacje/